Perníčky obyčejné
- Podrobnosti
- Kategorie: Sušenky
- Zveřejněno 24. 4. 2013 22:24
- Napsal Nela
- Zobrazeno: 303
- 650 g hladké mouky dobře smíchat s 250 g moučkového cukru a 3 lžičkami pernikového koření.
- do suché směsi udělat důlek, vlijeme 50 g rozpuštěného masla, 250 g medu a 4 vejce.
- Těsto nechat uležet přes noc.
- po uležení vyvalujeme placky a vykrajujeme spoustu různých věcí.
- dáme na plech vyložený pečícím papírem.
- Potřeme vodou a posypeme cukrem smíchaným se skořicí.
- Pečeme asi 10 až 15 minut při 180°C.
Sušenky z pudinku
- Podrobnosti
- Kategorie: Sušenky
- Zveřejněno 31. 3. 2013 22:07
- Napsal Nela
- Zobrazeno: 573
- 300 g polohrubé mouky
- 150 g cukr krystal
- 125 g másla
- 2 balíčky pudinku
- 1 vejce
- vanilkový cukr
Všechny suroviny vyhněteme rukama v kouli. Dáme do ledničky "odpočinout" - nechávám přes noc. Vyválíme placku, a vykrajujeme sušenky. Pečeme cca 13 minut při 180°C.
Sušenky mohou mít různé příchutě dle pudinku který použijeme. U nás doma děláme příchutě - malinová, jahodová, ananasová, karamelovo-banánová, čokoládovo-višňová, pistáciová, karamelová..
dále mandlová a lískooříšková - do těsta přidáme nastrouhané mandle a lískové ořechy 100g+50g hery. K vlašským ořechům přidám smetanovo vanilkový pudink, protože jsem ještě nenašla pudink který by měl příchuť vlašských ořechů.
Kokosové děláme přidáním asi 100 g kokosu. Používáme extra čokoládový pudink. Vznikne obdoba sušenek Koka. A kokos plus kokosový pudink - světlé kokosky.
Skořicové - přidáme skořici do kakaového pudinku.
Zkoušela jsem i vanilkové sušenky, al ani ten nejlepší pudink dr. oetkra nepomohl. sušenky jsou takové mdlé, proto jsme se rozhodli tento pudink použít k výrobě kávových sušenek. Přidáváme lógr.
Domácí slané tyčinky
- Podrobnosti
- Kategorie: Sušenky
- Zveřejněno 29. 3. 2013 15:37
- Napsal Nela
- Zobrazeno: 220
- 2 hrnky polohrubé mouky
- 1/4 hrnku oleje i míň
- 1 hrnek mléka
- 1 žloutek
- 1 kostka droždí
- špetka soli
- 1 bílek na potření
- sůl a kmín na posypání
Dáme do robota a necháme uhnětat. Nenecháváme kynout. Hotové těsto nakrájíme na tři "hromádky". Každou vyválíme na placku. Nakrájíme na tenké plátky a buď necháme tak nebo zakroutíme. Dáme na plech vyložený pečícím papírem. Pomažeme bílkem, posypeme solí a kmínem. Dáme péct na 20-30 miinut při 180°C.